Linde elektriskie iekrāvēji ar pretsvaru slodzes diapazonā no 1,4 līdz 1,8 tonnām ar litija jonu akumulatoru

2016-07-02
Linde dakšu iekrāvēji ar savu litija jonu risinājumu

     Klajā ir laisti uzņēmuma "Linde Material Handling" pirmie elektriskie iekrāvēji ar pretsvaru, kas ir aprīkoti ar litija jonu akumulatoru. To lielākā priekšrocība ir tas, ka operatoriem tiek sniegta daudz lielāka neatkarība strāvas padeves ziņā, jo īpaši tad, ja darbs notiek vairākās maiņās. Tas tiek nodrošināts, pateicoties iebūvētā akumulatora elementu augstākam enerģijas blīvumam, kā arī tam, ka pagaidu uzlāde ir iespējama jebkurā laikā. Šo faktoru rezultātā tiek panākts ievērojami garāks darbspējas laiks. Turklāt, pateicoties "Linde" daudzpakāpju drošības koncepcijai, gan operators, gan noliktavas vide saglabā drošību dakšu iekrāvēju ar litija jonu akumulatoriem izmantošanas laikā.

     Katram no pieciem iekrāvēju modeļiem ar slodzes diapazonu no 1,4 līdz 1,8 tonnām ir pieejami divu veidu akumulatori — viens ar mazāku, viens ar lielāku ietilpību. Saskaņā ar uzņēmuma "Linde" Dakšu iekrāvēju produkcijas pārvaldības nodaļas vadītāja Daniela Buttes (Daniel Butte) teikto, ja darbības laikā ir iespējams viegli veikt pagaidu uzlādi, tad parasti pietiek ar mazāko akumulatoru. Modeļu Linde E14 un E16 C (kompaktais) akumulatoru ietilpība ir 13,1 kWh, bet lielāko trīsriteņu modeļu — Linde E16 un E18, kā arī četrriteņu modeļa E16 P akumulatoram ir lielāka ietilpība — 16,3 kWh. Taču, ja darba apstākļu dēļ ir nepieciešama iekrāvēju veiktspēja virs vidējā līmeņa, vai arī tad, ja transportlīdzekļiem ir jābūt pieejamiem divās darba maiņās, ir ieteicams izmantot jaudīgākus akumulatorus ar ietilpību attiecīgi 39,2 kWh un 45,7 kWh. Tiek piedāvātas arī divas uzlādes ierīces ar dažādu ietilpību, kas kopā ar akumulatoriem veido slēgtu sistēmu. "Lādētāja jauda un akumulatora izmērs nosaka to, cik ātri tiek uzlādēts akumulators," skaidro Butte. "Mazas ietilpības plakanā akumulatora pilnīgai uzlādei ar lielo lādētāju ir nepieciešamas aptuveni 50 minūtes. Maksimālās ietilpības akumulatora uzlāde ar mazo lādētāju var aizņemt vairāk kā sešas stundas."

Dakšu pacēlāju darbībai piemērota sistēma

     Taču, kā minēts labi zināmajā izteicienā, katram ir jānodarbojas ar savu lietu. Ne visi dakšu pacēlāji ir vienādi, ne visi uzsāk darbību uzreiz, tas ir attiecināms arī uz izmantoto akumulatoru tehnoloģiju. Klienti, kas iegādāsies modeļus Linde E14 — E18 ION, savā īpašumā iegūs CE sertificētu pilnu sistēmu, kas sastāv no iekrāvēja un akumulatora un ir precīzi pielāgota konkrētās izmantošanas prasībām, turklāt kopā ar Linde piegādāto lādētāju ir iespējams pilnībā izmantot jaunās akumulatoru tehnoloģijas priekšrocības. Tiek garantēti 2 500 pilnas uzlādes cikli ar turpmāko vismaz 80 % lielo atlikušo akumulatora ietilpību. Vēl viena īpašība ir vienkāršā lietošana: Vadītājam ir tikai jāatver aizmugurē esošais vāciņš un jāpieslēdz lādētājs pie rozetes — darīts! Saskaņā ar Buttes teikto, plašais drošības funkciju klāsts, kā arī drošības pasākumi ir vēl viens izcilības apliecinājums. Tie sākas elementu, moduļu un akumulatoru līmenī. Šie pasākumi novērš bojājumus, ko var izraisīt pārāk liels spiediens, pārkaršana, kā arī pārlieka uzlāde vai dziļā izlāde. Papildu drošību nodrošina uzstādītais triecienu sensors, kas uzrauga ietekmi uz akumulatoru un novērš nepareizu izmantošanu, kā arī patentētā sistēma, kas izlieto reģeneratīvo bremzēšanas enerģiju tā vietā, lai novadītu to atpakaļ uz akumulatoru, ja pastāv pārāk lielas uzlādes risks.

     Akumulatora pārvaldības sistēma pārņem vadības centra funkciju, tādējādi ieņemot nozīmīgu lomu iekrāvēja augstā drošības līmeņa nodrošināšanā. Tas uzrauga visus ar akumulatoru saistītos parametrus, informē operatoru par rīcību, kas var sabojāt akumulatoru, kā arī nodrošina to, lai transportlīdzeklis tehniska defekta gadījumā būtu kontrolējamā stāvoklī. Pateicoties akumulatora nodalījuma 25 mm biezajām tērauda sieniņām, tiek nodrošināta akumulatora elementu aizsardzība pret bojājumiem no ārpuses. Ir tikuši veikti vairāki izmēģinājumi, lai pārliecinātos, ka sistēma tiek efektīvi aizsargāta pret ārējo iedarbību.

Plašos testos pārbaudīta izturība un drošība

     Kā ierasts, iekrāvējiem tika veiktas visaptverošas pārbaudes, tostarp notika debija: "Pirmo reizi vēsturē mēs pārbaudījās visas sistēmas — elektriskā iekrāvēja un akumulatora — funkcionalitāti un stabilitāti Pārbaužu rezultāti bija ļoti labi: "Elektriskajiem iekrāvējiem ar litija jonu akumulatoriem šīs pārbaudes veikšanai vairs nav nepieciešams izmantot ārējo elektrības avotu. Iekrāvējiem, kas ir aprīkoti ar svina - skābes akumulatoriem, šādas pārbaudes nebija iespējamas, jo ilgstošu vibrāciju ietekmē tiktu sabojāts akumulators", pastāstīja Butte. Turklāt iekrāvēji ar litija jonu akumulatoriem izturēja arī sadursmes testu, kura laikā pilnībā noslogots 8 tonnu dakšu pacēlājs ar maksimālo ātrumu ietriecās trīs tonnu elektriskā pacēlāja sānos. Dakša necaursita izturīgo Linde litija jonu akumulatora nodalījumu.

     Pēc veiksmīgiem testiem uzņēmuma Linde izmēģinājumu laukumā iekrāvēji tika nosūtīti pārbaužu veikšanai klientu objektos, kas pārstāv dažādas nozares. "Visi klienti bija sajūsmā un pilnībā apmierināti ar jaunās akumulatoru tehnoloģijas priekšrocībām," Butte apkopoja pirmās atsauksmes, kas saņemtas no tirgus. "Kā lielākās priekšrocības biežāk tika minētas nemainīgi laba veiktspēja darbības laikā, pateicoties pagaidu uzlādei iegūtais laiks, akumulatora nomaiņas un novecojošās akumulatora apkopes nepieciešamības novēršana."